26 лютого в Музей Української революції 1917-1921 років (вул. Володимирська, 57, Київ) з 16:00 до 18:00 відбудеться презентація карти ЗУНР.

Нову карту – ЗУНР – з серії карт “Українська революція 1917-1921 років” для присутніх представлять – доктор географічних наук Р, СОССА, доктор історичних наук М. ЛИТВИН і Ю. ЛОЗА. Ведучий О. КУЧЕРУК.

Поруч з новою картою будуть і попередні випуски – період Центральної Ради і період Української держави. Згодом буде нові випуски.

1 листопада 2018 року минуло сто років з часу встановлення української влади у Львові та створення Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Перебуваючи у складі іншої імперії, на відміну від Великої України, галицький політикум першочерговою справою бажав злуки з Українською Народною Республікою (УНР) в єдину Соборну Державу. 22 січня 2019 р. святкували сторіччя цієї величної події, що була кульмінацією Української національної революції першої половини ХХ століття.
ТОВ «Українська Картографічна Група» продовжує серію видань, присвячених подіям Української революції 1917–1921 років. Третя карта серії – «Західно-Українська Народна Республіка» – висвітлює боротьбу за становлення української державності на територіях Східної Галичини, Північної Буковини та Закарпаття, які до Першої світової війни входили у склад Австро-Угорщини. Видання містить основну та вісім додаткових карт, численні оригінальні ілюстрації (серед них тогочасні українські гроші та поштові марки) та багату текстову інформацію. Завдяки долученню до проекту провідних науковців з даної проблематики, Інституту історії України НАН України видання відповідає найновішим здобуткам історичної науки.
На основній карті показано задекларовану рішенням Української Національної Ради у Львові від 19 жовтня 1918 року територію ЗУНР та повіти, в яких українцям вдалося фактично взяти владу, показано тодішній адміністративно-територіальний поділ та основні події на західноукраїнських землях у 1918–1919 роках. Подано карти Львова, а також Тернополя та Станиславова, куди через війну з Польщею тимчасово перебрався провід ЗУНР, з розміщенням українських державних установ. На лицевій стороні вміщено також інформацію про український рух на етнічних землях, де українська влада була короткотривалою: «Український рух на Буковині, Закарпатті та Лемківщині у 1918–1919 роках», – та «Злука ЗУНР і УНР». На звороті подано хронологію подій, головні персоналії та розкрито такі теми як «Політичні сили», «Політика щодо національних меншин», «Освіта і культура», «Польсько-українська війна 1918–1919 років», «Галицька армія на Великій Україні», «Міжнародні відносини та дипломатія» і «Керівництво ЗУНР та Галицька армія в еміґрації». Чотири останні доповнені картами.

Посилання на подію на фейсбук

Докладніше про карту