Запрошуємо на презентацію карти «Українська Центральна Рада»

Презентація відбудеться 6 березня о 16.00, приміщення Музею Української революції 1917-1921 років (Володимирська вул., 57, Київ)

Карта

«Українська
Центральна Рада»

thumb

Серія «Українська революція 1917-1921рр.

Українська картографічна група

22 січня 2018 року минуло сто років з часу проголошення незалежності Української Народної Республіки – новітньої української держави після тривалого часу влади сусідніх країн.
ТОВ «Українська Картографічна Група» започаткувала серію видань, присвячених подіям Української революції 1917-1921 років. Перше серед них – карта «Українська Центральна Рада», що висвітлює час від початку революції в березні 1917 р. до Гетьманського перевороту у квітні 1918 р. Видання містить основну та вісім додаткових карт, численні оригінальні ілюстрації (серед них перші українські гроші і марки) та багату текстову інформацію. Завдяки долученню до проекту провідних науковців з даної проблематики, Інституту історії України НАН України видання відповідає найновішим здобуткам історичної науки.
На карті показано території Української Народної Республіки та землі, на які вона претендувала, висвітлено основні події українського національного руху, включно з Далеким Сходом, зображено задекларований адміністративно-територіальний поділ України на землі. Подано карту Києва з розміщенням перших українських державних установ 1917-1918 рр. На лицевій стороні вміщено також карти, що відображають передумови створення УНР: «Українські землі у складі двох імперій» та «Українські землі у роки Першої світової війни». На звороті подано хронологію подій і розкрито такі теми як «Політичні сили», «Національний конгрес», «Третій універсал», «Четвертий універсал», «Персоналії», «Культура та освіта», «Створення армії», «Перша російсько (більшовицько) – українська війна» та «Міжнародні відносини». Три останні доповнені картами. Тут також вміщено оригінальну рукописну карту УНР 1918 р.